Wynagrodzenie akordowe na produkcji

Wynagrodzenie akordowe jest rozwiązaniem, które często można spotkać przedsiębiorstwach produkcyjnych. Pozwala ono w prosty sposób premiować dobrych Pracowników za ich wkład realizację procesu produkcyjnego. Jest to rozwiązanie popularne np. na szwalniach.

Mozart produkcja wspiera pozyskiwanie danych i pozwala na łatwe gromadzenia informacji o wykonanych pracach bezpośrednio przez Pracowników Produkcyjnych. Możliwa jest zarówno klasyczna forma, gdzie Pracownicy notują informacje na Kartach Zlecenia (Przewodnikach Warsztatowych), z których to informacje przepisywane są do systemu. Ale oprócz tego istnieje możliwość wprowadzania informacji o wykonanej pracy przy użyciu przyjaznych i prostych w obsłudze interfejsów dostępnych w formie stron WWW:

clip_image002

clip_image004

Taki interfejs można w łatwy sposób dostosować pod względem graficznym i ergonomicznym do potrzeb konkretnego procesu produkcyjnego. Rozwiązanie jest proste i intuicyjne, nie wymaga od Użytkownika poświęcania czasu na naukę. Ekrany mogą współpracować z czytnikami kodów kreskowych, linii papilarnych lub działać o kod (i hasło) wprowadzany ręcznie przy pomocy klawiatury (fizycznej lub dotykowej). Kolejną zaletą takiego rozwiązania są niskie wymagania sprzętowe. Taki interfejs może być udostępniany na szerokiej palecie urządzeń:

a) Klasyczny PC,

b) Tablet,

c) Komputer z ekranem dotykowym,

d) Kolektor.

A dodatkowo jest on niezależny od systemu operacyjnego. Końcówka może działać na Windowsie, Linuksie, czy Androidzie potrzebuje do pracy przeglądarki internetowej i dostępu do serwera WWW. Takie rozwiązanie pozwala na dostarczenie mechanizmu do raportowania bezpośrednio do Pracownika przy możliwie niskich i akceptowalnych kosztach. Niezależenie od wybranego systemu magazynowego (Subiekt GT, Subiekt Nexo Pro, Navireo, czy enova) możliwe jest bezpośrednie śledzenie i raportowanie postępu prac nad zleceniem produkcyjnym, zamówieniem od Klienta, planem produkcji lub jego częścią. Eliminujemy zeszyty i konieczność przepisywania raportów z kartki do systemu. Informacja trafia bezpośrednio, zaraz po zaistnieniu określonego zdarzenia w procesie produkcji. Wszyscy zainteresowani: Kierownik Produkcji, Pracownik Produkcji i Kadry mają aktualny, rzeczywisty wgląd w raporty Pracownika bez zbędnego opóźnienia i konieczności przepisywania. Ograniczamy także ewentualne ryzyko błędnego przypisania raportu. Raporty powstają na bieżąco i Brygadzista / Kontroler może korygować ewentualne błędy wprowadzania na bieżąco, a powiązania raportowania proces pozwala wyłapywać błędy, które ewentualnie zostały popełnione na wcześniejszym etapie. Odpowiednio skonstruowany proces pozwoli wyłapać i skorygować takie błędy przy minimalnym nakładzie pracy.

Dodatkowo, niejako przy okazji możemy otrzymać realne śledzenie czasu pracy Pracownika i czasu potrzebnego na realizację zarówno całego zlecenia / zamówienia jak i poszczególnych czynności produkcyjnych oraz porównać te czasy z zaplanowanymi normami. Odpowiednio wdrożony Mozart produkcja pozwoli na precyzyjne naliczanie wynagrodzenia i rozliczanie rzeczywistych kosztów produkcji bez zbędnego angażowania dodatkowych Pracowników.

Scroll to Top