Konfiguracja ekranów.

Mozart Produkcja dla Insert (Subiekt GT, Subiekt Nexo, Navireo) i enova
Ekran edycyjny zleceń.

( opis w katalogu „Mozart – TOOLSY” !!!)

Kontrola

Mamy do wyboru kilka opcji, które umożliwiają przeprowadzenie kontroli poprawności dokumentów. Wybierając którąś z opcji aplikacja sprawdzi wszystkie dokumenty (proszę pamiętać, iż w przypadku dłuższego użytkowania aplikacji będzie to oznaczało sprawdzenie dużej ilości dokumentów i może to zając dłuższą chwile).

W przypadku wykrycia błędu program wyświetli nazwę dokumentu posiadającego błędy.

clip_image002

Rys. 22 Podmenu Kontrola.

Przeliczenie wartości dokumentów.

Skanuje listę dokumentów przypisanych do Mozarta. Jeżeli dokument nie istnieje w systemie magazynowym to jest usuwany z kolekcji. Jeżeli istnieje to odświeżane są jego wartości w kolekcji. Sam dokument w SysMag nie jest modyfikowany.

Kontrola zleceń.

Odświeża stan zleceń. Pobiera i ponownie zapisuje. Odnawiane są w trakcie zapisu statusy zleceń. Na początku jest pytanie Czy kontrolować tylko otwarte zlecenia. Jeżeli odpowie się że nie to kontrola może potrwać długo , bo zapis zlecenia jest dosyć pracochłonną czynnością. Jeżeli odpowie się że tak to ponownie zapisywane są tylko otwarte zlecenia. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsze. Przydaje się w sytuacji gdy podczas realizacji zlecenia wystąpił jakiś błąd i są nieprawidłowe statusy.

Kontrola błędnych dokumentów.

Dla każdego numeru zlecenia produkcyjnego, sprawdzana jest lista dokumentów w SysMag zawierająca go. Jeżeli dokument zawiera w uwagach numer zlecenia (w dowolnym miejscu) a nie jest (ten dokument) zarejestrowany w Mozarcie , to trafia do raportu jako błędny. Oczywiście to nie musi być błędny dokument, bo operator mógł w jakimś dokumencie umieścić samodzielnie numer zlecenia.

Należy zachować ostrożność przy posługiwaniu się tym zestawieniem.
Każdy dokument należy rozparzyć indywidualnie. Jeżeli operator stwierdzi że
dany dokument był wystawiony z Mozarta a nie przez pracownika, to może go
usunąć, bo w Mozarcie nie jest on zarejestrowany.
Należy też pamiętać , że te dokumenty mogą być pozostałościami po usuniętych
zleceniach.

Kontrola spójności wydań składników
(opcja nieaktywnaprzestarzała)

Usunięcie błędnych wariantów i składników produktów.
Skanuje listę wszystkich składników zleceń (XpoSkladniki). Jeżeli znejdzie składnik bez przypisanego towaru (xpoTowary) to go usuwa. Jeżeli znajdzie składniki typu produkt bez przypisanego wariantu to składnik jest usuwany. Jeżeli ma przypisany wariant bez przypisanego (do tego wariantu) towaru to usuwany jest i składnik i wariant. 

Kontrola struktury produktu – naprawa składników typu ‘P’ bez wariantu.

Dodanie zestawienia naprawczego – Kontrola struktury produktu – naprawa składników typu ‘P’ bez wariantu – zestawienie przegląda struktury produktów, szukając składników typu ‘P’ – produkt nie mających podpiętych wariantów. Po znalezieniu pierwszy wariant danego składnika jest podpinany do struktury. Wynikiem działania jest plik kontr_sklad_<dataczas>.txt zawierający listę poprawionych struktur oraz listę zleceń na których te struktury (uszkodzone ) mogły wystąpić.

Usunięcie widoków.
Przydatna w przypadku problemu z widokami w bazie MSSQL, są one usuwane i tworzone od nowa przy kolejnym uruchomieniu.

Ładowanie konfiguracji(opcja przestarzała)

Służy do wczytywania konfiguracji z plików konfiguracyjnych.

Scroll to Top