Najpopularniejsze programy magazynowo-handlowe

Prowadzenie w dwudziestym pierwszym wieku hali magazynowej nie byłoby możliwe, gdyby nie nowoczesne, wielofunkcyjne oprogramowanie ERP. Obecnie na rynku można znaleźć wiele tego typu produktów. Jakie są najpopularniejsze programy magazynowo-handlowe? Przeczytaj poniższy tekst, by poznać odpowiedź na to pytanie.
Jaki powinien być idealny program magazynowo-handlowy?
Dobry program magazynowo-handlowy powinien zapewniać przede wszystkim sprawne prowadzenie ewidencji przychodu i rozchodu towarów oraz automatyczne generowanie dokumentów magazynów (np. PZ – przyjęcie zamówienia czy WZ – wydanie zamówienia). Wreszcie, dzięki wykorzystaniu tego typu oprogramowanie powinno być możliwe generowanie raportów podsumowujących efektywność wykonywanych zadań oraz stworzenie listy CRM pozwalającej na zarządzanie relacjami z klientami.
Czytając ten opis, niektórzy mogliby pomyśleć, że pasuje on idealnie do… pakietu Microsoft Office Excel. Co ciekawe, jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy. Program ten, znany powszechnie jako rozwiązanie dla pracowników biurowych, może być pomocny podczas tworzenia różnego rodzaju zestawień i raportów analitycznych, obróbki i weryfikacji danych itd. Rozwiązanie to cieszy się powszechnym uznaniem przede wszystkim z uwagi na swoją wszechstronność… i właśnie ta zaleta sprawia, że Excel (oraz inne programy pozwalające na edycję arkuszy kalkulacyjnych) nie będą wystarczające do ewidencji operacji zachodzących w przedsiębiorstwach prowadzących magazyny. Niezbędne są w tym celu dedykowane programy, zaś arkusz kalkulacyjny może stanowić cenne uzupełnienie podczas codziennej pracy. Na które z nich warto szczególnie zwrócić uwagę?
Subiekt GT, czyli flagowy produkt marki InsERT
Subiekt GT to oprogramowanie komputerowe stworzone przez producenta oprogramowania dla biur rachunkowych. System ten pozwala na kompleksową obsługę nowoczesnego magazynu i sprawdza się zarówno w przypadku niewielkich przedsiębiorstw o niewielkiej skali działalności, jak i dużych sieci z filiami, oddziałami itd. Dzięki Subiektowi GT możliwe jest wykonywanie szeregu operacji, w tym między innymi:
•    wystawianie dokumentów magazynowych,
•    stworzenie bazy danych zawierających informacje na temat kontrahentów (baza CRM),
•    obsługa operacji finansowych (np. transakcje walutowe, przedpłaty, zaliczki, obsługa kredytu kupieckiego, czyli transakcji z systemem odroczonej płatności),
•    rozliczanie należności i zobowiązań poszczególnych kontrahentów (w tym także wystawianie dokumentów kompensaty należności oraz zobowiązań),
•    możliwość integracji z systemem księgowym.
Nexo
Oczywiście, Subiekt GT to nie jedyne rozwiązanie w tym zakresie. Warto wspomnieć także o takim systemie jak Nexo. Zasadniczo, katalog funkcjonalności Nexo pokrywa się z tym opisanym w przypadku Subiekta GT, aczkolwiek wspomnieć także o takich dodatkowych, lecz równie ważnych funkcjach jak na przykład:
•    rozbudowane możliwości w zakresie obsługi rachunków bankowych (możliwość zlecania przelewów do kontrahentów oraz na cele podatkowe czy ZUS),
•    możliwość wystawiania dokumentów w związku z RODO (zgody na przetwarzanie danych osobowych itd.).
Pozostałe komputerowe systemy magazynowo-handlowe – o czym jeszcze warto pamiętać?
Jeśli chodzi o nowoczesne systemy magazynowo-handlowe, to warto zwrócić także uwagę na takie rozwiązania jak na przykład:
•    Navireo,
•    Enova365.
Są to systemy ERP, które pozwalają – oprócz tradycyjnych możliwości – także na takie działania, jak na przykład: integracja z wagami elektronicznymi i terminalami odczytującymi dane z kodów kreskowych (Navireo) czy customizacja wzorów zamówień dla poszczególnych odbiorców (Enova365).

Scroll to Top