Mozart Program do produkcji

W dynamicznie zmieniającym się otoczeniu firmy produkcyjne stoją przed coraz większymi wyzwaniami. Już nie wystarczy produkować wysokiej jakości produktów. Teraz trzeba znaleźć złoty środek między czasem, jakością i ceną. Do tego dochodzą problemy ze znalezieniem zasobów ludzkich i dostosowywania się do ciągłych zmian w przepisach.

Mozart to współczesny program do produkcji. Dostosowany do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, które szukają efektywnego narzędzia do wsparcia swoich procesów. Dzięki integracji z popularnymi i cenionymi rozwiązaniami magazynowo handlowymi umożliwia względnie szybkie wdrożenie. Brak konieczności nauki Użytkowników pracy z dokumentami magazynowymi jak: faktura zakupu, faktura sprzedaży, przychód i rozchód wewnętrzny itd. pozwala rozładować stres oraz skrócić czas wdrożenia. Ograniczenie zmian do samej części produkcyjnej zmniejsza ewentualny opór ze strony pracowników biurowych w kwestii optymalizacji. Łatwiej jest wdrożyć sam program do kontroli i planowania produkcji, który zintegruje się z istniejącym się środowiskiem. Dodatkowo dzięki swoje konstrukcji aplikacja jest przyjazna dla wszystkich przyzwyczajonych do korzystania z excel – a. Eksport do arkusza jest możliwy praktycznie z każdej części programu, a w wielu miejscach jest możliwy także import. Oznacza to, że w przypadku, gdy potrzebna jest dodatkowa obróbka danych, Użytkownik bez konieczności sięgania do SQL-a otrzyma do takich danych dostęp. Natomiast, gdyby tego było mało, to baza jest otwarta i w miarę czytelna. Dlatego jest to optymalny program dla małej firmy produkcyjnej. Jest on skonstruowany w taki sposób, aby w miarę rosnących potrzeb uruchamiać kolejne funkcje. Można go wdrożyć jako prosty program do zleceń produkcyjnych, zintegrowany magazynowo produkcyjny, a następnie dodać funkcję kontroli i zarządzania. Jest to narzędzie, które można dostosować do swoich potrzeb. Wiadomo, że w początkowym okresie wdrożenie automatycznego modułu do planowania produkcji może być niewykonalne. Nie każda branże jest także gotowa na korzystanie z harmonogramowania i diagramów Gantta. Wbudowane narzędzia do samodzielnej edycji wydruków ułatwiają personalizację. Bezpośredni dostęp do kodu interfejsu dostępnego przez WWW ułatwia dostosowanie kluczowych elementów do indywidualnych wymagań.

Wbrew obiegowej opinii nie ma konieczności inwestowania w drogie, tzw. duże rozwiązania ERP. W dalszym ciągu istnieją i są rozwijane narzędzia dostosowane do potrzeb MŚP. Nieustanie rozwijane są one o nowe możliwości zgłaszane przez Użytkowników. Z jednej strony sprawdzone przez Użytkowników z różnych branż, a z drugiej testujące nowe pomysły na stare bolączki.

Scroll to Top