Pytanie z 2021-04-12

Pytanie

sposób wyszukiwania – jak rozumiem, teraz wyszukiwanie działa na zasadzie logicznego „i” – wyszukuje dane fragmenty, czy jest możliwość zmiany na logiczne „oraz” – dla przykładu, mam indeks który nazywa się „pastel kolor przód”, na ten moment muszę wpisać pełną frazę, albo „pastel kolor”, albo „kolor przód” – a chciałabym, żeby wystarczyło „pastel przód” – wiem, że subiekt ma opcję zmiany między „oraz” albo „lub”, może Mozart też?

Odpowiedź

W programie zaszyta jest opcja zaawansowanego wyszukiwania, która pozwala na budowanie rozbudowanych filtrów. W celu wywołania tej funkcji należy najechać myszką, w prawy, górny róg kolumny, po której chcemy odfiltrować dane:

clip_image002

Po przejściu na zakładkę Filtry tekstowe możemy wybrać opcję Filtr niestandardowy i przy jego pomocy budować wielopoziomowe zapytanie.

clip_image003

clip_image004

clip_image005

Pytanie

Jak przenieść setup ode mnie na inne komputery – musimy być gotowi na pracę zdalną albo zastępstwa i chciałabym wszystkie moduły mieć również u kolegi

Odpowiedź

Najprostszym rozwiązaniem jest skopiowanie katalogu z Mozartem z Pani komputera, na komputer docelowy.

Pytanie

Czy można stworzyć jeszcze jeden wzorzec wydruku, który drukowałby się do zlecenia – jak najłatwiej to zrobić? Dołożyć do wydruku zlecenia drugą kartkę z dokumentem, czy możemy podpiąć do wydruku karty 2 pliki?

Odpowiedź

Tak, z poziomu Amadeusza można dodać dodatkową stronę na karcie lub stworzyć osobny wariant wydruku. Edytor wydruków pozwala na wstawienie znacznika końca strony:

clip_image007

Scroll to Top