Mozart WMS–opis rozwiązania 2023-09-15

clip_image002

Mozart WMS

Mozart WMS to uproszczony magazynowy system informatyczny, program do zarządzania ruchem produktów wewnątrz magazynów zintegrowany z Subiektem.

clip_image004Funkcje rozwiązania:

· elastyczność,

· współpraca z kolektorami,

· możliwość wskazywania lokalizacji,

· identyfikacja partii,

· awizacja dostaw i wydań magazynowych,

· tworzenie list wysyłkowych,

· konfigurowalny interfejs Użytkownika,

· obsługa wielu magazynów,

· obsługa i kontrola w zakresie przyjęć, lokalizacji, wydawania i inwentaryzacji w czasie rzeczywistym

· prosty i czytelny interfejs.

Podstawowe narzędzia Mozart WMS

clip_image005

Lokalizacje

clip_image007

Operacje

clip_image009

Partie

clip_image011

Raportowanie zlecenia

clip_image013

System zarządzania magazynem (WMS – Warehouse Management System) zintegrowany z rozwiązaniami firmy Insert oferuje szereg podstawowych funkcji, które mają na celu usprawnienie i optymalizację operacji magazynowych. Oto niektóre z podstawowych funkcji WMS:

1. Zarządzanie zapasami: WMS umożliwia ścisłe monitorowanie i kontrolowanie poziomów zapasów, w tym ilości, lokalizacji, dat przyjęcia i dat ważności produktów.

2. Przyjęcie i wydanie towarów: System WMS ułatwia proces przyjmowania towarów do magazynu oraz ich wydawania, zapewniając dokładność i przejrzystość operacji.

3. Lokalizacja towarów: WMS pomaga w efektywnym przechowywaniu towarów poprzez przypisywanie im odpowiednich lokalizacji w magazynie.

4. Zarządzanie przepływem towarów: System śledzi ruch towarów w magazynie, co pozwala na zoptymalizowanie trasy i zminimalizowanie czasu potrzebnego na dostarczenie produktów.

5. Zarządzanie zamówieniami: WMS umożliwia obsługę procesu przygotowywania i kompletowania zamówień klientów, z uwzględnieniem priorytetów i terminów dostaw.

6. Kontrola jakości: System może monitorować jakość produktów oraz pomagać w segregowaniu wadliwych towarów.

7. Przenoszenie i przepakowywanie: WMS pomaga w organizacji procesów przenoszenia i przepakowywania towarów w magazynie.

8. Zarządzanie dostawami i odbiorami: System umożliwia planowanie i śledzenie dostaw towarów oraz zapisywanie przyjęć i wydań.

9. Etykietowanie i oznaczanie: WMS pozwala na generowanie etykiet, kodów kreskowych i innych oznaczeń towarów, co ułatwia identyfikację i śledzenie produktów.

10. Raportowanie i analiza: System generuje raporty i analizy dotyczące efektywności operacji magazynowych, co pomaga w podejmowaniu decyzji zarządczych.

11. Integracja z innymi systemami: WMS może być zintegrowany z innymi systemami w firmie, takimi jak systemy ERP, co umożliwia przepływ informacji między różnymi obszarami działalności.

12. Bezpieczeństwo i kontrola dostępu: WMS zapewnia kontrolę dostępu do magazynu oraz śledzenie, kto ma dostęp do konkretnych obszarów i funkcji systemu.

Te funkcje są podstawą systemu WMS, ale wiele systemów oferuje również zaawansowane funkcje, takie jak automatyzacja magazynu, zarządzanie dostawami za pomocą dronów lub robotów, monitorowanie temperatury i wilgotności, a także zaawansowane analizy danych. Wybór funkcji zależy od konkretnych potrzeb i wymagań firmy.

Scroll to Top