Najnowsze zmiany w programie–2021-10-15

W celu polepszania jakości naszego rozwiązania dla przedsiębiorców, z każdym nowym setupem dodajemy lub poprawiamy kolejne funkcjonalności, tak by program był nie tylko praktycznym narzędziem obsługującym produkcję, ale również by był on intuicyjny i przyjemny w odbiorze dla użytkownika. Oto kilka zmian, jakie zostały przez nas ostatnio wprowadzone:

· Opcja „optymalna szerokość wszystkich kolumn”

Opcja ta powstała w celu poprawienia czytelności danych znajdujących się w zestawieniach. Na ekranie zleceń liczbę kolumn można dowolnie zmniejszać i powiększać, natomiast w zestawieniach spora ilość kolumn służy do rzetelnego oddania danych. Obecnie dzięki nowej opcji szerokość kolumn automatycznie powiększa się, co zapewnia czytelność i wygodę przeglądania danych w zestawieniach.

clip_image001

· Opcja „zamknij/otwórz zlecenie”

Ta dodatkowa funkcja pozwala na szybsze i skuteczniejsze zarządzanie zleceniami. Funkcja „zamknij zlecenie” całkowicie zamyka otwarte zlecenie i pozwala wygodnie odfiltrować ekran zleceń tak, by było widać tylko aktywne zlecenia. Jeśli jednak zamknięte zlecenie powinno zostać znów otwarte, to wystarczy nacisnąć na nie prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję „Otwórz zlecenie”, tak by znów zostało ono otwarte z wszystkimi wcześniej zawartymi danymi.

clip_image002

· Zabieranie uprawnień operatorowi

Ta funkcja jest wynikiem potrzeby, która pojawia się w momencie, gdy pracownik, który miał pewne uprawnienia w firmie, odchodzi z niej jednak wciąż widnieje na liście operatorów. Przy większej rotacji w firmie może to doprowadzić do długiej listy nieaktywnych pracowników. Dzięki nowej opcji można odebrać uprawnienia osobom, z którymi się już nie współpracuje. Wystarczy wyczyścić rolę, jaką pełnił dany pracownik w firmie.

clip_image003

· Kolumny Grupy produktów

Wiele przedsiębiorstw prowadzi wewnętrzne klasyfikacje swoich towarów/produktów w celu ułatwienia wewnętrznych procesów. Dla ułatwienia dodaliśmy kolumny na ekranie zleceń, tak by z łatwością można było prowadzić wewnętrzną ewidencję. Dzięki nowym zmianom program rozróżnia grupy produktów, które są naszym wewnętrznym kodem oraz grupy produktów, jakie wprowadza się w programie magazynowym (zazwyczaj w celu klasyfikacji księgowej).

clip_image005

· Ulepszenie widoku na ekranie struktury składnika

Duża ilość możliwości, jakie można dokonać na tym ekranie sprawiła, że nagromadziły się przyciski, co przestało być czytelne i estetyczne. Dlatego zmieniliśmy wygląd ekranu struktur składnika. Obecnie przyciski pogrupowano i skondensowano. Można rozwijać konkretną grupę i wybrać interesujący przycisk. Wszystko zostało w takiej samej kolejności i intuicyjnym układzie.

clip_image006

Te i inne zmiany są już obecne w najnowszych setupach na stronie Aptor – programy do zarządzania produkcją (produkcjaprogramy.pl) w zakładce „Pliki do pobrania”.

Scroll to Top