Mozart – program dla produkcji

Mozart – produkcja to program przeznaczony dla wszystkich firm, które produkują, kompletują, składają i wytwarzają produkty na podstawie zlecenie (zamówień) od Klienta i/lub planów produkcyjnych. W zależności od potrzeb program może wspomagać zarządzanie produkcją zarówno pod:

a) Zamówienia klienta,

b) Stany minimalne,

c) Plany tworzone na podstawie prognoz produkcyjnych i sprzedażowych.

Oprogramowanie do wsparcia produkcji Mozart współpracuje z:

· Subiekt GT,

· Subiekt nexo

· enova

· Navireo

W ramach integracji pozwala na bezpośrednią i natychmiastową analizę zapotrzebowania na materiały (surowce), półprodukty i usługi zewnętrzne (kooperację). Automatyzuje proces przekazywania zamówień (zleceń) od Klientów (Kontrahentów) z Działu Sprzedaży do Działu Produkcji. Umożliwia wyliczenie zapotrzebowania i generowania zamówień do dostawców bezpośrednio w systemie Działu Zaopatrzenia.

Program pozwala na śledzenie partii (LOT) zakupionych podzespołów oraz na generowanie numerów partii dla tworzonych półproduktów i wyrobów gotowych. Korzystając z wbudowanych interfejsów możemy oprócz automatycznego generowania kodów dostaw generować i drukować etykiety. Na etykietach możemy zawrzeć wszystkie potrzebne informację:

· Symbol / nazwę produktu,

· Kod partii,

· Opis dostawy,

· Ilość,

· Jednostkę miary

· Itp.

Interfejs programu pozwala na dostęp do określonych funkcji zarówno z poziomu aplikacji desktopowej jak i WWW:

clip_image002

Do programu dołączane jest rozbudowane narzędzie pozwalające na dowolne modyfikowanie wydruków, w tym wydruków etykiet:

clip_image004

W zależności od potrzeb i funkcji program może być uruchamiany na komputerach PC wyposażonych w system operacyjny Windows jaki poprzez interfejs WWW na:

· Kioskach internetowych,

· Tabletach z Androidem,

· Kolektorach.

Interfejs można dostosować do różnej wielkości ekranów i przystosować do różnych rozdzielczości. Możliwy jest także wybór sposobu interakcji:

· Od klasycznego – myszka + klawiatura,

· Ekran dotykowy,

· Mieszany: ekran dotykowy, klawiatura i czytnik kodów kreskowych.

Program obsługuje i pozwala na generowanie kodów kreskowych w dowolnej formie od prostych kodów ean po QR kody. Korzystając z kodów kreskowych możemy opisać elementy produkcji od momentu przyjęcia dostawy, poprzez śledzenie produkcji do momentu przygotowania etykiety końcowej i wydania produktu (lub palety) na zewnątrz.

Program oferuję obsługę:

· Rozbudowanych, wielopoziomowych receptur,

· zleceń produkcyjnych,

· wielu magazynów,

· ewidencjonowanie zleceń produkcyjnych i operacji (czynności) produkcyjnych (zapisywana pełna historia pracy),

· powiązanie produkcji z dokumentami magazynowymi PW, RW w systemach magazynowych (Subiekt GT, Subiekt nexo, enova i Navireo),

W ramach dostępnych funkcji program pozwala na graficzne planowanie produkcji w oparciu o kalendarze, Diagram Gantta i linie czasu. Daje dostęp do raportów wydajności, zużycia i efektywności. Pozwala porównywać dane z punktu widzenia zleceń produkcyjnych, zamówień od Klientów, Pracowników lub elementów do produkcji (wyrobów gotowych).

Scroll to Top